Брюховичі – селище міського типу, розташоване на відстані 7 км від Львова, яке завжди вважалось зеленими легенями міста Лева. При в'їзді до селища, за цвинтарем, серед лісу можна побачити мальовничі скелі та залишки фортифікаційних споруд на схилах.
Страдчанська печера — геологічна пам'ятка природи. Розташована біля села Страдч, на лівому березі річки Верещиці, неподалік від траси Львів-Краковець (автошлях М10)
Вхід до печери розташований на стрімкому північному схилі гори. Загальна довжина ходів — понад 270 м. Загалом печера рукотворна, хоч її творці попервах використовували природні тектонічні тріщини, які поступово розширювали та поглиблювали. За княжих часів тут існував печерний монастир.
Село Крехів широко відоме своїм старовинним монастирем. Знаходиться обитель в 16 км на захід від Жовкви, на гряді Розточчя, в надзвичайно мальовничій околиці. Міцні мури та башти притулились до лісистих пагорбів, багатих на джерела та печери. Поруч — дерев'яна дзвіниця, яка зберегла риси оборонної дерев'яної архітектури у вигляді бійниць у зрубі першого ярусу.
Жовква. По кількості архітектурних пам’яток, займає друге місце в області після Львова. Причому розташовані ці пам’ятки дуже компактно. Якщо Ви приїдете в Жовкву, то зможете за пару годин всі їх оглянути.
Це брами, вежі і мури міста; ринкова площа і будинки середмістя, Василіанський монастир, дерев'яна церква Святої Трійці, дерев'яна церква Різдва Богородиці (на Винниках), гора Гарай. Колись там був королівський мисливський замок. Кажуть що під опалим листям можна знайти входи до підземель що від нього залишились. Також тут можна відвідати оборонний двір і пивниці, могили Українських Січових Стрільців та пам'ятник жертвам ліквідації Жовківського гетто (східна околиця міста).
Comments